Szkolenia pilotażowe

13-18 kwiecień 2018

Szkolenie w Brnie

Podczas szkolenia pracownicy Uniwersytetu w Brnie pokażą między innymi jak dbać o krzewy, omówią budowę i fizjologię winorośli oraz mechanizację na winnicy. Dodatkowo odwiedzimy Cejkovicką Ścieżkę Winną która posłuży nam do szkoleń związanych z praktyka sommelierska w gospodarstwie enoturystycznym, doborem wina do potraw.

Maj 2018

Szkolenie w Polsce

Główne tematy poruszane podczas wykładów i praktyk to wybór i projektowanie siedliska, techniki sadzenia, techniki cięcia, pielęgnacja i nawożenie gleby, ochrona winorośli, permakultura, wyposażenie podręcznego laboratorium, ale także marketing winiarski.

Czerwiec 2018

Szkolenie na Cyprze

Na Cyprze zobaczymy jak zorganizowane są ścieżki winiarskie na Cyprze, będziemy uczyć się jak przygotować się na przyjęcie turystów, co im można zaproponować oprócz degustacji, poznamy praktyki sommelierskie, zasady współpracy w ramach grup producenckich.

lipiec 2018

Szkolenie na Słowenii

Poznamy proces fermentacji, butelkowania, zwłaszcza win musujących a także metody i technika winifikacji win musujących, ochrona antyoksydacyjna, w tym dobór drożdży, rodzaje fermentacji, ich przebieg, czynniki wpływające na fermentację, dobór odpowiedniego sprzętu etc.

wrzesień 2018

Szkolenie na Węgrzech

Będziemy się uczyć jak oceniać dojrzałość gron, jak zbierać owoce, jak wyciskać i obrabiać moszcz, poznamy metody i techniki zbioru owoców, metody regulacji plonów, określania dojrzałości gron czy metody i techniki winifikacji

Informacje dodatkowe

Wymagania wobec uczestników

Uczestnicy:
– muszą być formalnie powiązani z którymś z partnerów Projektu
– wziąć udział w całym cyklu szkoleniowym
– wziąć udział w testach i ankietach
– prowadzić dokumentację szkoleń

Organizatorzy

Zapraszamy do udziału

Dowiedz się więcej

 

 

 


 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+

Publikacje na niniejszej stronie zostały zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.