Domaine Slapsak

Winnica Domaine Slapsak, nasz kolejny Parnter, znajduje się w Telcel, małej wiosce w sercu wzgórz Dolenjska w połowie drogi między Lublaną i Zagrzebiem.

Wina musujące

Winnica położona jest na wzgórzu 500m npm na glebie składającej się głównie z łupków i wapieni. Jest to rodzinne przedsięwzięcie. Powierzchnia winnicy odpowiada średniej wielkości winnic w Polsce. Winnica dysponuje oprogramowaniem do zarządzania procesem przetwarzania i gospodarką magazynową.

Dobre praktyki

Ze względu na uwarunkowania klimatyczne glebowe oraz wielkość zbliżona do polskich winnic jest doskonałym partnerem do współpracy w ramach niniejszego Projektu. Ze względu na niewielka skale uprawy i doświadczenie z oprogramowaniem doskonale sprecyzuje wymagania co do oprogramowania wspomagającego funkcjonowanie niewielkiego gospodarstwa enologicznego.

Wsparcie eksperckie

Do pracy w ramach projektu zaangażowany będzie François Botton, w przemyśle winiarskim od 2001 roku, pracował dla słynnego regionu szampańskiego we Francji, a także laboratoriach wina, robiąc wszystko od produkcji wina, przed doradztwo, badania nad produktami do planowania rozwoju oraz zarządzanie winiarniami i winnicami.

Partner będzie się dzielił doświadczeniem w ramach projektu w zakresie:

– jak zakładać winnice
– zbiór owoców
– winifikacja i dojrzewanie : metody winifikacji, umiejętność rozpoznawania wad wina podczas jego produkcji i radzenia sobie z nimi, umiejętności doboru beczek do dojrzewania wina,
– butelkowanie i konfekcjonowanie
Etc.

 

 

 


 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+

Publikacje na niniejszej stronie zostały zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.