Petreny Winery

Nasza perełka w partnerstwie to cudowna winnica w samym środku Egeru. Winnica rodziny Petreny

Najlepsi w Egerze

Posiadłość została założona przez ATTILA PETÉNY – urodzony: w Egerze w roku 1969, wykształcenia: mgr. inżynier cybernetyki (1990), mgr. Ekonomii (1994) – oraz ROBERTA PETRÉNY – urodzony w Egerze w roku 1969, wykształcenia: inżynier ogrodnictwa.

Winnica

Gospodarstwo posiada 87 hektarów winnic uprawianych metodą tradycyjną (z czego ok. 5% upraw biodynamicznych).
Poprzez bioróżnorodność na winnicy i mniejsze obciążenie krzewów zwiększa odporność krzewów na choroby, co daje możliwość użycia wyłącznie tzw „zielonych” oprysków. Wina, które regularnie zdobywają medale na konkursach winiarskich, nawiązują do tradycyjnego stylu win egerskich i są zazwyczaj długo starzone.

Region Egeru

Eger i okolice słynne są produkcji wyśmienitych win zarówno z białych jak i czerwonych szczepów winogron od wieków. To dało natchnienie do szeregu inwestycji od 2002 roku w celu rozwijania plantacji oraz winiarstwa na podstawie nowoczesnych technologii, zachowując tradycyjne metody. Podstawą jakościowego wina jest nieskazitelna jakość winogron, co można otrzymać jedynie przy starannej pielęgnacji winorośli.
Partner wykorzystuje także dedykowane oprogramowanie do kontroli procesu fermentacji oraz do sterowania chłodzenia a także prognozowania chorób na plantacji.

Chcesz wiedzieć więcej?

W Projekcie Partner wykorzysta swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie tradycyjnej uprawy winorośli i produkcji dobrej jakości wina.