O9

Kurs szkoleniowy opracowany w oparciu o Bazę Wiedzy.

Na podstawie materiału: „Baza Wiedza – Winorośl, Winnica, Winifikacja” opracowany został skrypt szkoleniowy oraz pilotażowy program szkoleniowy zawierający zarówno elementy teoretyczne jak i praktyczne.

Poniżej prezentujemy część teoretyczną kursu, która obejmuje elementy dostępne w przygotowanej i skatalogowanej bazie wiedzy.

Część praktyczną stanowiły zajęcia praktyczne zorganizowane w winnicach, gdzie uczestnicy kursu mogli na żywo zobaczyć i wykonać czynności związane z uprawą winorośli i procesu winifikacji, co było najciekawszym i najbardziej wartościowym elementem projektu ponieważ uczestnicy kursu pilotażowego zapoznali się z całym rocznym cyklem prac w winnicy, począwszy od zimowego przycinania krzewów, poprzez wszystkie sezonowe zabiegi związane z uprawą winnicy oraz pielęgnacją i ochroną winorośli, a także winobraniem, skończywszy na zabezpieczeniu krzewów przed kolejną zimą.

Uczestnicy mieli także uczestniczyć w pracach związanych z zakładaniem winnicy, sadzeniem winorośli i pielęgnacją młodych nasadzeń, praktycznymi przykładami produkcji wina oraz odbyć zajęcia praktyczne w laboratorium, podczas których wykonywali podstawowe analizy chemiczne moszczu i wina.

 

Język polski:

Język angielski:

 

Kurs szkoleniowy.

O9 - Kurs szkoleniowy opracowany w oparciu o Bazę Wiedzy