Projekt „Wykorzystanie nowoczesnych technologii do wspierania branży enologicznej w Europie” ma na celu rozwój edukacji enologicznej w Polsce zgodnie z najnowszymi standardami międzynarodowymi i ideą permakultury.

W ramach Projektu zostanie opracowana przede wszystkim kompleksowa Bazy Wiedzy Enologicznej, podzielona na 3 moduły: Winnica, Winorośl, Winifikacja.
Na podstawie Bazy Wiedzy przygotowany zostanie kurs w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego dla winogrodników i winiarzy oraz wszystkich osób, które interesują się winem i chcą zacząć je produkować zawodowo.

Baza Wiedzy będzie zawierała materiały merytoryczne i wizualne oraz między innymi podręcznik do analizy zjawisk pogodowych w winnicy wraz z mobilną aplikacją i modelami chorobowymi.
Proces uczenia się będą wspierały nowoczesne narzędzia (aplikacja wspomagająca proces nauki, filmy, infogrfiki, animacje), z wykorzystaniem technik edukacyjnych (jak mnemotechniki).

winnica

wiorośl

winifikacja

 

 

 


 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+

Publikacje na niniejszej stronie zostały zrealizowana przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.